Háború Ukrajnában

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.





Csoda, de nem csodaszer, hogy újraindult a Fekete-tengeren az ukrán gabonaexport
 

Csoda, de nem csodaszer, hogy újraindult a Fekete-tengeren az ukrán gabonaexport

A világ élelmezése nagyban függ Ukrajnától, a legsebezhetőbb országok közül többen tőlük vásárolják a szemesterményt, de az ukrán búza nagyon fontos része az ENSZ-segélyszállítmányoknak is. A háború miatt a silókban ragadt gabona kilapátolása egyelőre nagyon lassan megy, de valahova el kéne rakni a frissen betakarított terményt is, ami az invázió miatt messze nem lesz annyi, mint lehetne. És úgy tűnik, Oroszország is meggondolta magát.















Kim Dzsong Un lesz Putyin háborús megmentője?
 

Kim Dzsong Un lesz Putyin háborús megmentője?

Az oroszok már a börtönökből toboroznak a frontra katonákat, mondván, nekik amúgy sincsen veszítenivalójuk. Ebben a kilátástalannak tűnő helyzetben lépett Kim Dzsong Un észak-koreai diktátor, aki katonai segítséget és állítólag százezer "önkéntes" katonát ajánlott fel Moszkvának. Egy ilyen együttműködés Putyinnak és Kim Dzsong Unnak is jól jönne.

hvg.hu hvg.hu