Leszámolhat az orosz radarokkal az ukránoknak adott amerikai rakéta – de mi az a HARM?
Bár Ukrajna hivatalosan nem ismerte el, hogy HARM rakétákat használ, a jelek szerint a Pentagon több ilyet is küldött az oroszok elleni harchoz.
Bár Ukrajna hivatalosan nem ismerte el, hogy HARM rakétákat használ, a jelek szerint a Pentagon több ilyet is küldött az oroszok elleni harchoz.
A CNN értesülései szerint már több száz elítélt bűnözőt vett be sorai közé a Wagner csoport, a Novofjodorivka melletti Szaki légibázis elleni ukrán támadást követően teljesen bedugult a forgalom a Krím félszigetet Oroszországgal összekötő Kercsi-szorosi hídon.
Eddig az ukránok reagáltak az oroszok lépéseire, most ez a tendencia megfordulni látszik, Marija Zaharova igazán zokon vette, hogy a lett parlament terrorizmust támogató országnak nyilvánította Oroszországot.
Túl sok értelme mondjuk nincs, de legalább feltűnő.
A világ élelmezése nagyban függ Ukrajnától, a legsebezhetőbb országok közül többen tőlük vásárolják a szemesterményt, de az ukrán búza nagyon fontos része az ENSZ-segélyszállítmányoknak is. A háború miatt a silókban ragadt gabona kilapátolása egyelőre nagyon lassan megy, de valahova el kéne rakni a frissen betakarított terményt is, ami az invázió miatt messze nem lesz annyi, mint lehetne. És úgy tűnik, Oroszország is meggondolta magát.
Kultúrával küzdenek Vlagyimir Putyin ellen. A Deutsche Welle riportja.
Veszélyes helyzet alakult ki a zaporizzsjai atomerőműnél, de olyan mennyiségű sugárzás semmiképpen sem szökhet ki a reaktorokból, ami Magyarországon lakosságvédelmi intézkedéseket tenne szükségessé – mondta a HVG-nek Aszódi Attila, a BME Természettudományi Karának dékánja.
Ha az ukránok elegendő korszerű nyugati fegyvert kapnának, az döntően befolyásolná az egész háború menetét, mondja Marcus Faber, a német szabad demokraták képviselője a Die Weltben.
Szalkai Zoltán 2000 és 2017 között készítette az egykori Gulag-helyszíneket bejáró dokumentumfilm-sorozatát. Orosz ismerőseivel tartja a kapcsolatot, de megdöbbent, hogy sokuk egyetért a hivatalos háborús propagandával. Családjával egy nógrádi kisfaluban él és gazdálkodik. HVG-portré.
António Guterres ENSZ-főtitkár felszólította Ukrajnát és Oroszországot, hogy sürgősen hagyjanak fel a zaporizzsjai atomerőmű lövetésével.
Az ukrán elnök kabinetfőnöke szerint még a tél beállta előtt véget kell vetni a harcoknak, különben félő, hogy az oroszok tönkre teszik az ország fűtési és energetikai infrastruktúráját. Marija Zaharova igen csak a lelkére vette, hogy a lett parlament terrorizmust támogató országnak nyilvánította Oroszországot.
Az erőmű két dolgozója sms-ben osztott meg részleteket a katonai bázissá tett erőmű mindennapjairól.
Azokon a területeken nyílnak meg újra az éttermek, ahol ezt biztonságosnak tartják.
Oroszország nem támogatja, hogy demilitarizált övezet legyen a zaporizzsjai atomerőmű körül – közölte az ország állandó ENSZ-képviselője, Vaszilij Nebenzia. A volt orosz elnök a szakadár „népköztársaságokban” vizsgálta a „térség biztonságát”.
Senki nem törekszik most a békére Ukrajnában – állapítja meg cikkében a Politico szerzője, aki szerint holtpontra jutottak a térségben a harcok.
A háború bénítja meg a Dunaferr tulajdonosait, a vasmű rogyadozik az adósságok alatt, mégis célpontja lehet olyan befektetőknek, amelyek hadiipari beszállításokban érdekeltek.
Hacsak nem akarnak kellemetlenül forró nyarat, jobb, ha elhagyják a félszigetet.
Arra hivatkoznak, hogy meg kell védeni az erőművet.
Az oroszok már a börtönökből toboroznak a frontra katonákat, mondván, nekik amúgy sincsen veszítenivalójuk. Ebben a kilátástalannak tűnő helyzetben lépett Kim Dzsong Un észak-koreai diktátor, aki katonai segítséget és állítólag százezer "önkéntes" katonát ajánlott fel Moszkvának. Egy ilyen együttműködés Putyinnak és Kim Dzsong Unnak is jól jönne.
A német vezetés egyebek közt attól tart, írja Wolfgang Ischinger volt washingtoni nagykövet a Foreign Affairsben, hogy a fegyverszállítások miatt a viszály kiszélesedésével maga Németország is célponttá válhat.